اصفهان

شهر تاریخی اصفهان در مرکز ایران قرار دارد. این شهر از پرجمعیت ترین (سومین) شهر های ایران است. همچنین اصفهان از نظر جمعیت نهمین شهر جهان است. این شهر در زمان صفویان رونق گرفت و در این دوره اصفهان پایتخت بود. در این دوره بناهای متعددی در این شهر احداث شد.
در دوره صفوی معماری اسلامی به اوج خود رسید. در این دوره پل های سرپوشیده، مسجد ها و مناره های منحصر به فردی بیادگار مانده است که تعدادی از آنها فهرست میراث تاریخی یونسکو به ثبت رسیده است.
بیشتر مردم اصفهان تابع دین اسلام و مذهب شیعه هستند اما اقلیت های مذهبی دیگر نیز در این شهر وجود دارند مانند: ارامنه، یهودیان، مسیحیان، زرتشتیان و …. از آن جهت که آثار تاریخی بسیاری از دوره های مختلف در این شهر بجای مانده، به نصف جهان معروف است. تعدادی از آثار تاریخی این این شهر عبارتند از : پل خواجو، سی و سه پل، عمارت عالی قاپو، کاخ چهلستون، منارجنبان و …. این شهر دارای خدمات رفاهی و گردشگری مختلف است و هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیاست.

خدمات تعطیلات آرام برای شما میهمانان عزیز شامل تورهای شاد و مرفه، هتل های باکیفیت و مقرون به صرفه، خدمات رفاهی و هر آنچه شما عزیزان برای یک سفر بیادماندنی نیاز دارید.

برای اطلاع از سایر مقصد‌ها کلیک کنید.

تعطیلات آرام